top of page

Buntowniczki, obiekty westchnień, idealistki. Kto skrywa się za utartymi, ikonicznymi wizerunkami legendarnych kobiet, do których przywykliśmy? Jaki wspólny mianownik posiadają wszystkie bohaterki kolejnej części cyklu Projekt Kobiety? O czym zapominamy, godząc się na jednoznaczne skojarzenia, które na zawsze przylgnęły do wyjątkowych kobiet? Czy nie zapominamy o tym, że przede wszystkim, za warstwą ich legendy kryje się prawdziwy człowiek? Ikony. Nie wszystkie były szczęśliwe. Wszystkie były jednak odważne. Nieoczywiste. Niedoskonałe. A ich natura była dokładnie taka, jakie były emocje, które wzbudzały wśród ludzi – skrajna. 

 

Kobiety legendy, ubrane w szaty wyobrażeń, ról i oczekiwań. Postrzegane jako awanturnice, skandalistki, ikony seksu. Budzące kontrowersje, jednoznaczne skojarzenia, nieszczęśliwe, ale odważne. “Ikony” to ukłon w stronę kobiecej niedoskonałości i nieoczywistości. Premiera wystawy miała miejsce w marcu 2021 roku w warszawskiej Hali Koszyki. Wernisaż uświetnił recital Olgi Bończyk.

Wybrane publikacje:  Magazyn Prestiż  |  Magazyn IK MAG  |  Portal NaTemat  |  Program TVP Lajk!  |  Portal Republika Kobiet 

logosy2021.jpg
bottom of page